Erasmus+ Mentorhálózat
A Tempus Közalapítvány közel három évtizedes szakmai munkája során mindig is kiemelt figyelmet fordított arra, hogy a köznevelés és a szakképzés területén működő intézményeket közelebb hozza a nemzetköziesítés adta lehetőségekhez - ezáltal az Erasmus+ programhoz is - , amely ajtót nyit a nemzetközi tapasztalatszerzés világára. Ennek céljából indítottuk útjára 2025-ben az Erasmus+ Mentorhálózatot.
Az Erasmus+ Mentorhálózat kiemelt céljai
A Mentorhálózat fő célkitűzése, hogy a sikeres pályázatokkal és a források kihasználásával minél több pedagógus és oktató élhessen az Erasmus+ program nyújtotta egyedülálló lehetőséggel, amely elősegítheti az intézmény, a pedagógus és oktató munkatársak, valamint a diákok fejlődését.
Támogatást nyújt a magyarországi köznevelési és szakképző intézmények számára, segít a nemzetköziesítés megteremtésében és hozzájárul a két szektor innovatívabbá válásához.

Információt és támogatást biztosít a folyamatos fejlődésre törekvő pedagógusok és oktatók számára.
Közelebb hozza a világpolgárként való gondolkodást az intézmény diákjaihoz, hogy a nemzetközi környezet természetessé váljon a számukra.
Az Erasmus+ Mentorhálózat indulása
2024-ben még csak pilotként megvalósult Erasmus+ Mentorhálózat nyolc fő olyan szakértő bevonásával kezdte meg működését, akik nem csupán saját területük szakértői, de az Erasmus+ pályázatok területén is kiemelkedő tudással rendelkeznek. A Pilot program remek lehetőség volt arra, hogy egyrészt gyakorlati tudást és tapasztalatot szerezhessünk a Magyarország régióiban tapasztalatható, az Erasmus+ pályázatok vonatkozásában felmerülő igények és lehetőségek feltérképezésében, másrészt pedig arra, hogy ezen tapasztalatok birtokában meghatározhassuk a különböző régiók kihívásait, lehetőségeit, a mentorok pontos feladatait és hatáskörét egy valóban a céljainkat szolgáló Mentorhálózat alapjainak lefektetéséhez.
Köszönhetően a Pilot program sikerének, 2025-től már minden készen állt az Erasmus+ Mentorhálózat tényleges elindulásához.
Az Erasmus+ Mentorhálózat fő célkitűzése, hogy minél több magyarországi köznevelési - és szakképzési intézmény kapcsolódhasson be az Erasmus+ program nemzetközi vérkeringésébe, minél több jó minőségű pályázat születhessen, és nem utolsó sorban az, hogy mind a fenntartók, mind pedig az intézmények a nemzetköziesítés eszközként használva fejlesszék saját intézményrendszerüket.